Lekcja biblioteczna z fantastyką w tle

Czy lekcja może być fantastyczna?
Ależ tak! Zwłaszcza taka, którą prowadzi… 🦶 hobbit!
Pani Natalka wprowadziła uczniów z klasy 3a z Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w świat literatury 🧝‍♀️🧙‍♂️🧌 fantasy dzięki autorowi J.R.R. Tolkienowi i jego dziełom. Uczniowie wymienili, czym charakteryzuje się literatura fantasy, poznali krótko życiorys autora oraz fabułę 📖 książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Narysowali pięknych hobbitów z wielkimi, owłosionymi stopami, kędzierzawymi 🧑‍🦱 głowami i zaokrąglonymi brzuchami. Zgadywali również zagadki – te same, którymi pojedynkowali się Bilbo i Gollum, a następnie sami musieli wymyślić podobne! Na koniec ✍️ pisali swoje imiona w alfabecie krasnoludzkim, a kto chciał mógł przymierzyć hobbickie przebranie!
Dziękujemy za świetne spotkanie!💚💛